Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Alican Dağdeviren, 2020 YKS sonuçlarına göre fakültemize yerleşen yeni öğrencilerimiz için hoş geldin mesajı yayınladı. Dekan Dağdeviren mesajında şunları söyledi:

Fakültemizi tercih eden sevgili kardeşlerimiz, meslektaşlarımız!

Gösterdiğiniz büyük başarıyla milyonlarca aday arasından sıyrılıp ülkemizin geleceğine yön vermeye hazırlanacak olan sizlerin, hayatınızın bu en önemli aşamalarından biri olan bu süreçte bizi tercih etmiş olmanızdan ötürü sizi yürekten kutluyor, büyük özverilerle sizleri hep destekleyen ailelerinizi hassaten tebrik ediyorum. Her zaman yuvanız olacak Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’ne hoş geldiniz!

Burada sizin için çabalamaya hazır olan, alanlarında tecrübeli bir akademik kadro sizinle buluşmayı heyecanla bekliyor. Sizler İslami İlimler eğitimi için disiplinli, programlı bir şekilde çalışarak özgüveni yüksek, analiz gücü gelişmiş, insani değerleri ve erdemleri kuşanmış bir nesil için başarı çıtası yüksek bir tecrübe oluşturmaya adaysınız. Böylece gelecekte kardeşliğin, hoşgörünün, barışın, adaletin, refahın ve verimliliğin her gerçekleşmesinde sizin de payınız olacaktır.

Fakültemiz 5 yıllık İslami İlimler (Arapça) ve 4 yıllık hazırlıksız İslami İlimler (Türkçe) şeklinde iki lisans programına sahiptir. Sekiz yarıyıllık eğitim dönemi süresince Tefsir, Hadis, İslam Hukuku, Kelam, Tasavvuf, Arap Dili ve Belagati, İslam Mezhepler Tarihi, Kur'an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Ana Bilim Dallarının yer aldığı Temel İslam Bilimleri Bölümü; Din Eğitimi, Din Psikolojisi, Din Sosyolojisi, Dinler Tarihi, Mantık, Din Felsefesi, İslam Felsefesi, Felsefe Tarihi Ana Bilim Dallarının yer aldığı Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü; İslam Tarihi, Türk İslam Sanatları Tarihi, Türk İslam Edebiyatı, Türk Din Musikisi Ana Bilim Dallarının yer aldığı İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü zorunlu ve seçmeli dersleri alınmaktadır.

İslami İlimler (Arapça) programının eğitim-öğretim süresini kısaltmak sizin elinizdedir. Çünkü Hazırlık Arapça dersi muafiyet sınavında göstereceğiniz performansınıza göre önünüzdeki zaman şekillenecektir. Bu nedenle sitemizde konu ile ilgili yapılabilecek muhtemel duyuruyu takip etmenizi önemle tavsiye ederiz.

Artık bu yeni çağ ve ortamda, dil sorununu çözmüş, özgüveni yerinde, insani değerleri kuşanmış, akademik bakış açısına ve bilgi birikimine sahip ilahiyat akademisyenlerine ve uzmanlarına her geçen gün ihtiyaç artmaktadır. Bu meyanda asla gelecek kaygısı çekmeyiniz. Yeter ki kendinizi geliştirmenin ve her gün bilgi ve görgü birikiminizin üzerine yeni şeyler eklemenin peşinde olunuz. Biz bu yolculuğunuzda yanınızda olmaktan ve size hep destek vermekten keyif, mutluluk ve gurur duyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizde gerçekten çok az sayıda gencimize nasip olabilen bu üstün başarınızı içtenlikle tebrik ediyorum. Hocasıyla öğrencisiyle hep beraber başarılı, huzurlu ve verimli bir eğitim-öğretim yılı geçirmeyi diliyorum."

 

FAKÜLTEMİZE KESİN KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDA

 

2020 YKS sonucunda fakültemize yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri elektronik kayıt (e-kayıt) veya kesin kayıt (şahsen başvuru) olarak iki şekilde gerçekleştirilecektir. Elektronik kayıt tarihleri 29 Ağustos – 6 Eylül (gece 00:00’a kadar); şahsen kayıtlar ise 31 Ağustos – 5 Eylül (08:30-17:00 saatleri arası) fakültemize bizzat başvuru suretiyle yapılacaktır.

E-Devlet üzerinden yapılacak olan elektronik kayıt, kesin kayıttır. Bu kayıt yoluyla fakültemize kayıt yaptıran öğrencilerin fakültemize gelerek veya herhangi bir evrak getirerek ayrıca kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Elektronik kayıtlarda E-Devlet servisi üzerinden UBS sistemine kaydı alınan öğrenciler, aşağıda belirtilen link üzerinden kaydının sistem tarafından alınıp alınmadığı bilgisini teyit edebilirler.

Kayıt Sorgulama İçin Tıklayınız!

Ayrıca sistemde kayıtlı durumda olan herhangi bir öğrenci de kimlik bilgilerini doğru şekilde girdiği takdirde, temel öğrenci bilgilerini (Öğrenci no,Ad, Soyad, Fakülte, Bölüm, Program) aşağıda yer alan link üzerinden teyit edebileceklerdir.

Öğrenci Bilgilerini Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Kesin kayıtlar hakkında daha ayrıntılı bilgi için, Rektörlüğümüz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan yönergeden yararlanabilirsiniz.

Yönergeye ulaşmak için tıklayınız.

 

Etiket: #