"Kıymetli hocalarım, değerli arkadaşlarım,

2 Ağustos 2018 tarihi itibariyle Yalova Üniversitemizin İslami İlimler Fakültesi dekanı olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Fakültemiz, dinî ilimleri temel kaynaklarından tahsil ederek, gerek ilim dünyasına ışık tutacak gerekse İslam dünyasının ihtiyaçlarına bilimsel çözümler üretecek dinamik nesiller yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. Bu hedefi gerçekleştirmede kendileriyle hizmet birliği içinde olacağımız her meslektaşımın katkısı, desteği özel ve değerlidir. Bu süreçte öz veriyle çalışıp, siz değerli mesai arkadaşlarım gibi taşın altına şevkle elimi koyacağımı ifade etmek istiyorum.

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’ni yüksek hedef ve ideallerle tercih eden değerli öğrencilerimizin bu seçkin öğretim kadrosundan hakkıyla yararlanacağına inancım tamdır. Tabi ki ideallerini gerçekleştirmek için bizleri tercih eden bu genç nesle akademik ve idari personelimizin kapıları daima açık olacaktır.

Üniversitelerin eğitim, araştırma ve sosyal yarar sağlama hedeflerine; el ele gönül gönüle bulunulan birlik ve huzur ortamında daha rahat ulaşılabilir. Biz bir sonraki günün bir öncekinden daha verimli geçmesi, bir adım daha ileriye gitme düşüncesi ve çabası içinde olmayı ilke ediniyoruz. Bu yüce gaye için mesai ve enerjimizi sorumluluğunu üstlendiğimiz kurumumuza tahsis etmeyi önemsiyoruz. Güçlü iletişim içinde olmayı; mutluluğu paylaşmayı ve sorunları birlikte çözmeyi arzu ediyoruz. Ön kabullerden uzak, şeffaf ve adil olmayı yönetim biçimi olarak önceliyoruz.

Sağlık, huzur ve başarı dileklerimle…"

Prof. Dr. Alican DAĞDEVİREN

Dekan

Etiket: #