Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin Türkçe Mealli Kur’an-ı Kerim ihtiyacını duyan İlim Yayma Cemiyeti Yalova İl Başkanı Süleyman Çelebi, Merhamet Teşkilatı ve Çiftlikköy İmam Hatipliler Derneği’nin de katkılarıyla İslami İlimler Fakültesi’ne 224 adet Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim bağışladı.

İlim Yayma Cemiyeti Yalova İl Başkanı ve Merhamet Teşkilatı Yalova Temsilcisi olan Süleyman Çelebi örnek bir çalışmaya imza attı. Yalova Üniversitesi İsmail İlimler Fakültesi öğrencilerinden fakülte olarak Kur’an-ı Kerim’in meal çalışmalarında başarılı olmak ve tamamen Arapça olan eğitim sürecine katkıda bulunmak amacıyla öğrencilerin Kur’an mealini kendi çabalarıyla öğrenmelerini ve bu meallerin de öğrencilere destek olmasını sağlamak için Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim’e ihtiyacı olduğunu öğrenen Süleyman Çelebi, İlim Yayma Cemiyeti Yalova İl Başkanlığı, Merhamet Teşkilatı Yalova Temsilciliği ve Çiftlikköy İmam Hatipler Derneği’nin ortaklaşa bir çalışmasıyla 224 adet Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim’i bağışçıların destekleriyle temin etti. Satın alınan Kur’an-ı Kerim’ler İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahit Külekçi’ye teslim edildi.

Beraberindeki heyet ile birlikte İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahit Külekçi’yi makamında ziyaret eden Süleyman Çelebi, öğrencilerin Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim ihtiyacını karşılamaktan son derece gurur duyduğunu söyledi. Ziyaret kapsamında Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atanan Prof. Dr. Cahit Külekçi’ye üzerinde Osmanlı arması bulunan plaket ve hediye takdim eden Çelebi, yeni görevinde başarılar diledi. Çelebi, İslami İlimler Fakültesi öğrencilerine, ayrıca İlim Yayma Cemiyeti Yüksek Öğrenim Yurtlarında kalan öğrencilerin yüzde 50’sinin İslami İlimler Fakültesi öğrencileri olması dolayısıyla desteklerinin süreceğini ifade etti. Heyet olarak, Kur’an-ı Kerim temininde önemli gayreti olan Merhamet Teşkilatı İnsani Yardım Derneği Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Demir de Prof. Dr. Cahit Külekçi’ye kupa hediye etti.

Takdim edilen Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim’lerin fakültede eğitim gören öğrencilere verileceğini söyleyen Prof. Dr. Cahil Külekçi de desteklerinden dolayı Süleyman Çelebi ve beraberindeki heyete teşekkürlerini iletti. Fakültede 933 öğrencinin eğitim gördüğünü aktaran Prof. Dr. Cahit Külekçi, halen Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim ihtiyaçlarının olduğunu dile getirerek “Bu konuda Yalova’nın hayırsever iş adamlarının ve STK’larının desteğini bekliyoruz” dedi. Ziyaret toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Kaynak: Mustafa Turan (Yalova Manşet - manset.com.tr)

Etiket: #