Fakültemiz öğrencileri "Suyun Selamı" sloganıyla başlattıkları yardım kampanyasıyla Batı Afrika ülkesi Benin'de bir su kuyusu açtırdılar.

Fakültemiz öğrencilerinin bu dönem başından itibaren Afrika'daki su sıkıntısına dikkat çekmek amacıyla başlattıkları kampanya, Benin'de sonuç verdi. Fakültemize Benin'den gelerek eğitim gören bir öğrencimizin yaşadığı köyde su sorunu yaşandığını öğrenen talebelerimiz, çalışmalarını buraya yönlendirdiler. Kuyu açtırmak için gerekli olan meblağın tamamlanması için çeşitli yardım etkinlikleri düzenleyen öğrencilerimiz, bu kapsamda Şehit Zeynep Sağır Anadolu Kız İmam-Hatip Lisesi ve Merkez İmam-Hatip Ortaokul öğrencilerinin katıldığı bir kahvaltı da düzenledi. Süreç içinde toplanan yardımlar, fakültemiz hocaları ve öğrencilerinin girişimi ve Türkiye Maarif Vakfı aracılığıyla Benin'deki yetkililere ulaştırıldı. Fakültemiz öğretim üyelerinden Dr. Najmeddin Allissa'nın geçtiğimiz aylarda vefat eden 9 yaşındaki kızının adının verildiği "Fatımatü'z-Zehra El-Issa Su Kuyusu", 8 Mart 2020 tarihinde açılarak hizmete girdi. 

Bu güzel hayra öncülük eden öğrencilerimizi ve kuyunun açılmasına vesile olan herkesi tebrik ediyor, hayırlarının devamını diliyoruz. 

Etiket: #