2020 Yılı YKS sonuçlarına göre fakültelerin başarı sıralamasındaki yerleri de değişti. Bu dönem fakültemize yerleşme cetvelinde en düşük puan 320,778 olurken, en yüksek puan 376,932 olarak gerçekleşti. Bu sonuçla Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslami İlimler Programı, önceki yıla göre daha çok tercih edilerek İslami İlimler Fakülteleri arasında 6. sıraya; İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri içinde ise 37. sıraya yükseldi.

Dekanımız Prof. Dr. Alican Dağdeviren konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Yalova’nın İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Sakarya gibi büyükşehirlere yakınlığı dolayısıyla sahip olduğu imkânların öğrenciler için belirleyici bir etken olduğuna dikkat çekerek ilerleyen yıllarda bu başarının istikrar kazanacağından emin olduğunu sözlerine ekledi. Dekan Dağdeviren, bu başarının yakalanmasında en önemli faktörün fakültemiz bünyesindeki güçlü ve nitelikli akademik kadro olduğunu vurguladığı açıklamasında “Katkılarından dolayı hocalarımıza çok teşekkür ederim. Değerli katkıları ve özverili çalışmalarıyla önümüzdeki yıllarda daha üst sıralara çıkacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bu vesileyle fakültemizi tercih eden öğrencilerimize hoş geldiniz derken, yeni eğitim-öğretim yılının bütün öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Etiket: #